احکام نقد

با پیگیری های صورت گرفته احکام جدید نقد که البته روز به روز هم در حال بروز رسانی است، در اختیار عزیزان می گذاریم.

قبل از هر چیز باید به استحضارتان رسانده شود که همانطور که بارها و بارها فرموده ایم همه و همه و همه حق نقد را بدون هیچ گونه- باور کنید هیچ گونه- محدودیتی دارند، اما خب هر چیزی حساب و کتابی هم دارد. تدبیری می باید زمستان هم بس ناجوانمردانه قبلا سرد بود الان که همه چی آرومه! ...

اگرچه قبلا هم گفتیم که خدا را شکر همه حق نقد را برخلاف روال حداقل 200-300  سال گذشته یا شاید هم بیشتر دارند اما چند نکته کوچک را عزیزان منتقد باید رعایت فرمایند:

1) همانطور که اصلا یادآوری نمی خواهیم بکنیم چرا که عزیزان منتقد خود می دانند اما نقد به سه دسته تقسیم بندی می شود: نقد بیشتر سازنده، نقد سازنده ، نقد کمتر سازنده.

بسته به سازنده و اصلاحی بودن که به تشخیص مراجع ذیصلاح که نامشان در تبصره 1 زیر آمده این سطوح متفاوت است.

تبصره 1) همانطور که عقل سلیم حکم می کند،نقد سازنده را جز کسی که خود سازندگی کرده نمی داند و نقد اصلاحی را هم که می دانید. مرجه تشخیص هم همین دو گروه صاحب صلاحیت اند.

2) کسی که مایل به نقد است حداقل باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشد:

الف)کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی به همراه یک قطعه عکس حداقل 50*50 به بالا تر

ب)گواهی عدم اشتغال به تحصیل در سطوح راهنمایی و بالاتر

تبصره: هر گونه سوء سابقه تحصیل در مقاطع بالاتر به عنوان کسر مدت زمان نقد شده و هر سال یک سوم کل زمان نقد را در بر می گیرد. در ضمن هر گونه فریب مرجع قانونی باعث محرومیت از نقد و صدور گواهی عدم صلاحیت فرد در نقد به مدت 12 سال می باشد.

ج)سند شش دانگ یک ملک در قیطریه یا نارمک یا تهران پارس یا  دو ملک در مناطق مرکزی و یا محله ای که مرجع ذیصلاح برابری آنرا با موارد گفته شده تایید کند.

تبصره: عزیزانی که دارای سند ملک بیش از سه واحد مسکونی باشند می توانند به ازای هر واحد مسکونهی یک سوم کل زمان نقد اصلی اضافه تر به نقادی بپردازند. این عزیزان در صورت موفقیت در آزمون انتقاد سازنده به مدت 99 سال از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

د) گواهی تایید عدم وابستگی (و یا همنشینی بیش از سه دقیقه ای) با هیچ کدام از فرق منحرفه از جمله چه ره رو چه ره نرو، انصار، پایداری و...

3) در صورتی که کسی به دنبال نقد مخرب و غیر قانونی به جز آنچه گفته شد باشد و یا جزو مکاتب پایداری، رهروان و کلا غیر از احزاب حقه صلاح و سازنده باشد باید علاوه بر مدارک بالا حداقل مدارک زیر را نیز داشته باشد:

1) دارای سواد بالای دکترا در آنچه در بند 3 زیر آمده.

2) سابقه تحصیل بیش از 60 سال در دانشگاههای مورد تایید جامعه جهانی

3)سابقه تدریس بیش از 45 سال در جمهوری اسلامی

4)داشتن همزمان مدارک دکتری جامعه شناسی، علوم سیاست داخله و خارجه، اقتصاد، حقوق و دو مدرک دیگر که پس از درخواست متقاضی عنه برای انتقاد و بررسی مرجع ذی صلاح اعلام می گردد (شنیده ها حاکی است احتمالا یکی از مدارک سطح سه حوزه یا بالاتر، آنهم طبق تشخیص کمیته صیانت از نقد ممکن است،باشد).

5) کپی از تمام صفحات شناسنامه خود، همسر فرزندان و همچنین پدر و مادر تا سه پشته بالاتر و پایین تر.

6) درخواست نوبت برای رسیدگی علت و چرایی و هدف از نقد.

لازم به ذکر است به دلیل فعالیت های جماعت فشار و تندرو چند بند دیگر از موارد مورد نیاز دچار جرح و تعدیل شده و  به همین دلیل احتمال ارائه نقد غیر سازنده نیز می باشد.

/ 0 نظر / 32 بازدید