و حالا حماسه‌ای دیگر

تقریبا هیچ کس از مردم ایران شکی ندارد که باید در انتخابات شرکت کند. چرا که در نظام جمهوری اسلامی انتخابات و حضور مردم نقش ویژه ای دارد و دشمنان همیشه منتظر بوده اند که میزان مشارکت مردم پایین آمده و نظام پشتوانه قوی خود را از دست بدهد تا بعداز آن فشارهای مختلف خود را به نظام اسلامی وارد آورند. برای همین هم میزان حضور مردم در انتخابات در ایران اسلامی همیشه صدر نشین مشارکت در دنیا بوده و انشاءالله خواهد بود.

و اما انتخابات مجلس در 12 اسفند امسال ویژگی های خاصی دارد که حضور مردم درآن با انتخابات مجلس قبلی تفاوت مهمی دارد.

اما دلیل تفاوت و اهمیت شرکت در انتخابات پیش رو در چیست؟

از چند ماه قبل دشمنان انقلاب اسلامی تمامی تلاش خود را به کار بسته اند تا مردم در این دوره از انتخابات شرکت نکنند. اتفاقاتی که تقریبا بی سابقه بود. مثلا در حالی که در دنیا قیمت طلا و دلار در حال کاهش بود، در داخل کشور ما به یکباره به شدت افزایش یافت و حتی تا دو برابر بالاتر رفت. یا در طی این چند هفته گذشته اروپایی ها با این که در بدترین شرایط اقتصادی خود در چند سال اخیر به سرمی برد اقدام به تصویب طرحی کرد که طی آن از شش ماه دیگر از خریداری نفت ایران خوداری کنند. براستی دلیل این حوادث چیست؟

اگر برای ضربه به وضعیت اقتصادی ایران بود از همین الان تحریم می کردند یا اصلا از چند سال پیشتر نه شش ماه دیگر. آنها چه وقت دلشان برای مردم بی گناه به خصوص مسلمان سوخته که این بار دومش بوده باشد. آیا غیر از این است که آنها با این اقدام فقط به دنبال ایجاد ترس در مردم از گران شدن اجناس و در نتیجه ایجاد جو نارضایتی در جامعه هستند تا در نتیجه مردم در انتخابات پیش رو شرکت پررنگی نداشته باشند. 

   سوال اصلی این جاست: به چه دلیل غربی ها به کمک نوچه هایشان در شبکه های ماهواره ای و در داخل در تمامی زمینه ها به دنبال ایجاد جو نارضایتی در مردم هستند تا میزان مشارکت مردم در انتخابات دوازدهم اسفند را کاهش دهند؟

با مراجعه به سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و وضعیت کنونی جهان به خصوص کشورهای مسلمانان براحتی می توان به پاسخ رسید.

زمانی که انقلاب اسلامی در سال 57 در ایران پیروز شد، یکی از تحلیلگران ارشد اسرائیل اعلام کرد: « پیروزی انقلاب اسلامی در ایران زلزله ای ایجاد کرد که پس لرزه های آن بعدا به اسرائیل خواهد رسید.». نکته همین جاست؛ الگو شدن انقلاب اسلامی ایران.

درست سه روز پس از 22 بهمن 57 یعنی 25 بهمن، مخالفت با نظام نوپای اسلامی شروع شد. دشمنان خدا دست به دست هم دادند تا ابتدا با مزدوران داخلی شان یعنی ضد انقلاب با جدایی طلبی در نقاط مختلف کشور تا کودتاهای مختلف و حتی حضور نظامی آمریکا در طبس تا صدام و جنگ هشت ساله و بعد اتفاقات بعدی تا الان هرچه توانستند انجام دادند تا نظام نوپای اسلامی را از بین ببرند؛ که خداوند متعال تمامی توطئه های آنها را به خودشان برگرداند.

همه این اقدامات برای جلوگیری از الگو شدن انقلاب اسلامی ایران برای دیگر مردم دنیا به خصوص مسلمانان دیگر کشورها بود. « یُرِیدُونَ أَن یُطْفِئُوا نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللّهُ إِلَّا أَن یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (آنها می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند،ولی خدا جز این نمیخواهد که نور خود را کامل کند، هر چند کافران ناخشنود باشند.) سوره مبارکه توبه آیه 10».

اما انقلاب اسلامی روز به روز مستحکم تر و الگو شد. «أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّماءِ(آیا ندیدی چگونه خداوند > کلمه طیبه < ) و گفتار پاکیزه ( را به درخت پاکیزه ای تشبیه کرده که ریشه آن ) در زمین ( ثابت، و شاخه آن در آسمان است؟!)سوره مبارکه ابراهیم علیه السلام آیه 24» .

از ابتدای انقلاب تا کنون مردم مسلمان دیگر کشورهای مسلمان و (حتی غربی ها) میزان و کیفیت حضور مردم در انتخابات در ایران را دیدند و با مقایسه با وضعیت خودشان تفاوت نظام اسلامی و نظام دیکتاتوری های حاکم بر خودشان را مشاهده کردند. دیدند چگونه در ایران همه مسئولین از پایین ترین تا بالاترین جایگاه یعنی رهبری به طور مستقیم یا غیر مستقیم بوسیله خود مردم انتخاب می شوند. و مردم چگونه سرنوشت خود را به دست گرفته اند. بنابراین فهمیدند که چه بلایی بر سرشان آمده و کم کم بیدار شدند.

شرایط کنونی و ویژگی انتخابات پیش رو: مقام معظم رهبری امام خامنه ای پیش از این فرمودند « دنیا در پیچ بزرگ تاریخی خود قرار دارد».

در این پیچ تاریخی تابلو ها راهنما به دست مردم ایران است و این انقلاب اسلامی است که راه پیش روی جهان را نشان می دهد. یکی از دلایل اهمیت شرکت در انتخابات 12 اسفند همین است. تمامی مردم مسلمان در کشورهای مختلف به طور خاص و همچنین مردم دیگر دنیا نگاهشان به مردم ایران است که آیا هنوز به انقلابشان پایبندند یا از آن دست برداشته اند. و سرانجام مردم سالاری دینی به کجا می انجامد.

خلاصه این که از مهم ترین نتایج حضور پر شور مردمی در انتخابات ترسیدن دشمنان از انقلاب اسلامی ماست. رهبر معظم انقلاب می فرمایند:

«آن چیزی که هیبت این ملت را حفظ می کند، قدرت معنوی او را به رخ دشمنان می کشاند، و آنها را از تعرض منع می کند و می ترساند؛ حضور مردمی است که از مظاهرش انتخابات و راهپیمایی هاست. »   

به هر حال با دو دعوت رو به رو هستیم:1- دعوت آمریکایی ها و اسرائیل و ضد انقلاب بی دین و منافق برای شرکت نکردن در انتخابات.

و 2- دعوت ولی فقیه و مراجع عظام و مردم متدین و دلسوز برای شرکت در اتخابات.

شما در کدام سو هستید و به دعوت چه کسی عمل می کنید؟!!!

بخش دوم: چند نکته درباره نحوه ی انتخاب نمایندگان

-امام خمینی (ره)فرمودند: «مجلس در راس امور است» پس اگر افراد ضعیفی بر سر کار بیایند تمامی امور مشکل پیدا خواهد کرد. همانگونه که در مقاطعی پیش از این شاهد بودیم.

بعد از حضور پرشور مردمی دومین هدف انتخاب افراد مومن و کارآمد و در یک کلام اصلح است.رهبر معظم انقلاب می فرمایند:« برای انتخاب فرد شایسته یا باید خود فرد قدرت تشخیص داشته باشد و یا از کسی که سخنش برای او حجت است راهنمایی بخواهد. تا در مقابل خداوند متعال بتواند جوابگو باشد.»

نباید بگوییم که همه این ها تایید صلاحیت شده اند و هر کدام که انتخاب شد مناسب تر است. بسیاری با نمره کم تایید صلاحیت شده اند. به قول معروف با تک ماده. به هر حال تا نمرات بالاتر است نباید سراغ نمرات ضعیف برویم. این یک قانون عقلی است. پس با تحقیق و دوری از بی خیالی افرادی را برگزینیم که برای نمایندگی کشور پهناور و عزیزمان ایران از  هر نظر توانایی داشته باشند. نه افرادی که با یک تشر استکبار از راه بدر روند. به هر حال ما پا در راهی گذاشته ایم که تمامی دشمنان خدا و مستکبرین در مقابل ما ایستاده اند. و باید با قدرت به پیش برویم. آنها تا دست از دینمان بر نداریم دست بردار نیستند. پس با انتخاب افرادی مومن و با تقوا مجلسی را رقم بزنیم که شایسته تمام مسلمین باشد. ان شاءا...   . و من ا... توفیق

باور کنیم رجعت سرخ ستاره(1) را  *** میعاد دستبرد(2) شگفتی دوباره را

باور کنیم رویش سبز جوانه را        *** ابهام مرد خیز غبار کرانه را

باور کنیم ملک خدا را که سرمد است*** باور کنیم سکّه به نام محمد(ص)است     

راوی به فتح، فتح نمایان به آسمان   *** راوی به تین و زیت، به افسانه ی زمان(3) 

راوی بخوان به خواندن احمد در اعتلا ***  بر بام آسمان، شب معنی، شب حرا 

راوی بخوان که افسر سیارگان مه است ***  راوی بخوان که مهدی موعود در ره است

--------------------------------------------

توضیحات:

1-  منظور از ستاره حضرت مهدی علیه السّلام است

2-دستبرد : هنرنمایی

3- کلمات آسمان، تین، زیت، و افسانه اشاره به عبارت های قرآنی «إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ، و السماء، وَالتِّینِ وَالزَّیْتُونِ و وَالْعَصْرِ » دارد.افسانه در این جا به معنی امر عظیم و شگفت است. 

شعر از علی معلم کتاب دین و زندگی پیش دانشگاهی صفحه 145 . 

در پایان از کلیه دوستان عزیز دعوت می کنم سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در این مورد را در اینجا مطالعه فرمایند.

امام خامنه ای: ملت روز جمعه سیلی سختی به چهره استکبار می‌زند

/ 2 نظر / 38 بازدید
سروش

سلام اومدم خوندم.خوبه.خواستی بیا پشیمون نمیشی[لبخند]

عابر

سلام واقعا گو خوبو ماشالات دبو یه لینکم هدرا دلشته یه نگایی بکه او اگی وختت که یده متن هشرا وانویسه http://antitahajom.mihanblog.com/post/38