استاد دست و پا بوس

«من از مفاد توافق ژنو خبر ندارم! اما نسبت به کلیت آن مثل سگ می‌ایستم و از توافق ژنو دفاع می‌کنم و هر کس که غنی‌سازی را "متوقف" کند دو رکعت نماز شکر می‌خوانم و دست و پای او را می‌بوسم.»

فکر می کنید جملات بالا را چه کسی فرموده اند؟

1) اوباما، رئیس جمهور آمریکا

2) جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا

3) یک راننده تاکسی بی سواد و بد دهن

4) استاد با سواد و فرهیخته قدیمی ترین و مهم ترین دانشگاه ایران

آفرین درست حدس زدید! شاید هم نزدید من از کجا بدونم!

به هر حال گزینه اول و دوم که به دلیل نقض توافق ژنو رد می شود. گزینه سوم هم که! خداییش از کی تا حال راننده تاکسی ها از پیشرفت و خودکفایی(حتی به قیمت در به دری و سختی خود و خانواده شان) نارحت بوده و ابراز نارضایتی کردند که این دومیش باشه!

اما گزینه آخر. بله این از فرمایشات جدید یکی از بزرگترین و با سوادترین و تغذیه از جای خاص نشده ترین حامیان دولت تدبیر و امید است!

با توجه به این سخنان، از آنجایی که امروزه از همان اول باید راه فسخ معامله رو بست، چند سؤال از حضرت ایشان داریم تا بعداً هنگام دست و پا بوسی دبه در نیاورند!

1) اگر آقای دکتر واقعاً حاضر به انجام این کارند چرا قبلاً که در دولت اصلاحات و پس از مذاکرات جناب دکتر روحانی کل هسته ای ما تعلیق شد دست و پای کسی را نبوسید؟

2) جناب دکتر که استاد دانشگاه است و با سواد و راننده تاکسی نیست، دقیقاً نفرمودند که چقدر از هسته ای توقف شود اقدام به پای بوسی می کنند. نکند ایشان هم مثل طرف غربی مدعی همه یا هیچ باشند! مثلاً الان که غنی سازی  20 درصد متوقف شده یا 75 درصد فردو و 50 درصد نطنز، آیا ایشان قبول می کنند یا باید پیچ و مهره هایش هم جمع شود؟

3) بالاخره اگر دو طرف ایرانی و آمریکایی مذاکره موفق به دستیابی به این مهم! شدند، جناب دکتر دست طرف ایرانی را می بوسند یا پای طرف خارجی را؟

4) در ازای تعطیل کردن فناوری های دیگر مثل موشک سازی و هوافضا و ابر رایانه ها که آنها نیز جزو موارد مورد مناقشه با آمریکا و غرب است جایزه ایشان برای فردی که همه را بدهد برود چیست؟!

--------------------------------------

پیوست:

"العلم نور یقذفه الله فی قلب مایشاء"

بحارالانوار ج1 ص 225.

علم نور است و گرنه سواد که اسمش خود بیانگر آن است. ریشه آن از سود است یعنی سیاهی. بسیار ممکن است یک راننده تاکسی از یک استاد دانشگاه، بهتر مسائل را بفهمد.

مطلب مرتبط:

http://rajanews.com/detail.asp?id=203059

/ 1 نظر / 36 بازدید
بیسواد

احتمالا برای تعطیل شدن جاهای مهمتر ...جاهای خیلی مهمتری را می بوسند و کارهای خیلی مهمتری انجام می دهند!!!!![ساکت]